Pantene Altın Kelebek Awards 2023 - Full Winners List

by

The 2023 Pantene Altın Kelebek Awards, the biggest of awards shows in Tũrkiye, took place on December 3 in Istanbul, Tũrkiye. The award, which is currently in its 49th year, recognizes the best of the year in the entertainment industry in Tũrkiye, with winners determined by a combination of fan vote and jury. With Star TV's Yalı Çapkını taking home the award for 'Best TV Series (Drama), Kanal D's Yargı, this year's winner of the 'Best Telenovela' award at the International Emmys, received a special 'Achievement' Award. 

As with every year, the recipients for the 'Rising Star' awards were announced well in advance, and this year's recipients were Simay Barlas, Sıla Türkoğlu, Özge Yağız, and Caner Topçu.

Check out the rest of this year's winners below: 

En İyi Dizi

AİLE – SHOW TV
ATEŞ KUŞLARI – ATV
BAMBAŞKA BİRİ – FOX
GÖNÜL DAĞI – TRT1
KARDEŞLERİM – ATV
KIZILCIK ŞERBETİ – SHOW TV
SAFİR – ATV
YABANİ – FOX
YALI ÇAPKINI – STAR TV – WINNER
YARGI – KANAL D
 

En İyi Dizi Çifti

AFRA SARAÇOĞLU-MERT RAMAZAN DEMİR – YALI ÇAPKINI (STAR TV)
BURCU ÖZBERK & ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ – RUHUN DUYMAZ (FOX)
DEMET ÖZDEMİR & ENGİN AKYÜREK – ADIM FARAH (FOX)
GÖKÇE BAHADIR- FIRAT TANIŞ – KULÜP (NETFLIX)
GÖKÇE BAHADIR-SELAHATTİN PAŞALI – ÖMER (STAR TV)
HANDE ERÇEL - BURAK DENİZ – BAMBAŞKA BİRİ (FOX)
ONUR SEYİT YARAN - SU BURCU YAZGI COŞKUN – KARDEŞLERİM (ATV)
PINAR DENİZ-KAAN URGANCIOĞLU – YARGI (KANAL D)
SERENAY SARIKAYA-KIVANÇ TATLITUĞ – AİLE (SHOW TV) – WINNER
SILA TÜRKOĞLU-DOĞUKAN GÜNGÖR – KIZILCIK ŞERBETİ (SHOW TV)
 

En İyi Erkek Oyuncu

BERK ATAN (GÖNÜL DAĞI) – TRT1
BİLAL YİĞİT KOÇAK (KARDEŞLERİM) – ATV
BURAK BERKAY AKGÜL (SAFİR) – ATV
BURAK DENİZ (BAMBAŞKA BİRİ) – FOX
ÇAĞATAY ULUSOY (TERZİ) – NETFLIX
KAAN URGANCIOĞLU (YARGI) – KANAL D
KIVANÇ TATLITUĞ (AİLE) – SHOW TV
MERT RAMAZAN DEMİR (YALI ÇAPKINI) – STAR TV
ONUR SEYİT YARAN (KARDEŞLERİM) – ATV
SALİH BADEMCİ (KULÜP 2-TERZİ-DİLEK TAŞI) – KANAL D & NETFLIX - WINNER
 

En İyi Kadın Oyuncu

AFRA SARAÇOĞLU (YALI ÇAPKINI) – STAR TV
BURCU BİRİCİK (CAMDAKİ KIZ) – KANAL D
CEREN KARAKOÇ (KIZILCIK ŞERBETİ) – SHOW TV
EVRİM ALASYA (KIZILCIK ŞERBETİ) – SHOW TV
GÖKÇE BAHADIR (KULÜP 2) – NETFLIX
HANDE ERÇEL (BAMBAŞKA BİRİ) – FOX
PINAR DENİZ (YARGI) – KANAL D – WINNER
SERENAY SARIKAYA (AİLE) – SHOW TV
SILA TÜRKOĞLU (KIZILCIK ŞERBETİ) – SHOW TV
SU BURCU YAZGI COŞKUN (KARDEŞLERİM) – ATV


En İyi Komedi Dizisi

ANDROPOZ – NETFLIX
BENİM GÜZEL AİLEM – TRT1
ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 – STAR TV
DOĞU – BLUTV
GİBİ – EXXEN
GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW – SHOW TV - WINNER
GÜZEL GÜNLER – SHOW TV
KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ – TRT1
LEYLA İLE MECNUN – EXXEN
PRENS – BLUTV
 

En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu

BURAK DAKAK (GÜZEL GÜNLER) – SHOW TV
ÇAĞLAR ÇORUMLU (AYAK İŞLERİ) – GAİN  - WINNER
ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 – STAR TV
DOĞU DEMİRKOL (DOĞU) – BLUTV
ENES KOÇAK (KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ) – TRT1
ENGİN GÜNAYDIN (ANDROPOZ) – NETFLIX
FEYYAZ YİĞİT (GİBİ) – EXXEN
GİRAY ALTINOK (PRENS) – BLUTV
GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW EKİBİ – SHOW TV
 

En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu

BİNNUR KAYA (GÜZEL GÜNLER) – SHOW TV
ÇOK GÜZEL HAREKETLER 2 EKİBİ – STAR TV
DENİZ IŞIN (LEYLA İLE MECNUN) – EXXEN
ECEM ERKEK (GÜZEL GÜNLER) – SHOW TV - WINNER
EGE KÖKENLİ (DOĞU) – BLUTV
EYLÜL TUMBAR (KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ) – TRT1
GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW EKİBİ – SHOW TV
LEYLA TANLAR (GÜZEL GÜNLER) – SHOW TV
ŞEBNEM BOZOKLU (HAYATIMIN NEŞESİ) – TRT1
ZEYNEP ÇAMCI (GÜZEL GÜNLER) – SHOW TV
 

En İyi Romantik Komedi Dizisi

DÖNENCE – KANAL D
KISMET – FOX
RUHUN DUYMAZ – FOX
SADECE ARKADAŞIZ – EXXEN
VERMEM SENİ ELLERE – ATV
YA ÇOK SEVERSEN – KANAL D  - WINNER
YAZ ŞARKISI – FOX
 

En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu

CEM GELİNOĞLU – KISMET (FOX)
CENAN ADIGÜZEL – KISMET (FOX)
EFEKAN CAN – YAZ ŞARKISI (FOX)
EMRE BEY – VERMEM SENİ ELLERE (ATV)
KEREM BÜRSİN – YA ÇOK SEVERSEN (KANAL D)  - WINNER
KUBİLAY AKA – SADECE ARKADAŞIZ (EXXEN)
MUSTAFA MERT KOÇ – YAZ ŞARKISI (FOX)
ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ – RUHUN DUYMAZ (FOX)
 
En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu
BURCU ÖZBERK (RUHUN DUYMAZ) – FOX
BUSE MERAL (VERMEM SENİ ELLERE) – ATV
HAFSANUR SANCAKTUTAN (YA ÇOK SEVERSEN) – KANAL D  - WINNER
HAZAR ERGÜÇLÜ (SADECE ARKADAŞIZ) – EXXEN
NİLSU BERFİN AKTAŞ (YAZ ŞARKISI) – FOX
ÖZGE ÖZACAR (KISMET) – FOX
 

En İyi Senarist

AYŞE FERDA ERYILMAZ & NEHİR ERDEM – ATEŞ KUŞLARI (ATV)
AZİZ KEDİ&FEYYAZ YİĞİT – GİBİ (EXXEN)
BURCU ÖVER – SAFİR (ATV)
CAN SİNAN – DİLEK TAŞI (KANAL D)
ETHEM ÖZIŞIK – BAMBAŞKA BİRİ (FOX)
HAKAN BONOMO – AİLE (SHOW TV)
HİLAL YILDIZ – YABANİ (FOX)
MEHMET BARIŞ GÜNGER – YALI ÇAPKINI (STAR TV)
MELİS CİVELEK, ZEYNEP GÜR – KIZILCIK ŞERBETİ (SHOW TV)  - WINNER
SEMA ERGENEKON – YARGI – (KANAL D)
 

En İyi Yönetmen

AHMET KATIKSIZ – AİLE (SHOW TV)
AHMET YILMAZ – KURULUŞ OSMAN (ATV)
ALİ BİLGİN – YARGI (KANAL D)
BARIŞ YÖŞ – GİBİ (EXXEN)
BURCU ALPTEKİN – YALI ÇAPKINI (STAR TV)
KETCHE(HAKAN KIRVAVAÇ) – KIZILCIK ŞERBETİ (SHOW TV)  - WINNER
NESLİHAN YEŞİLYURT – BAMBAŞKA BİRİ (FOX)
SEMİH BAĞCI – SAFİR (ATV)
SERKAN BİRİNCİ – KARDEŞLERİM (ATV)
ZEYNEP GÜNAY – SEREN YÜCE (KULÜP 2) – NETFLIX
Last Updated: Dec 3, 2023 20:26 pm (UTC) Filed Under: